Začal jsem ilustrovat ještě předtím, než jsem věděl, co to znamená. A dříve než Hanse Christiana Andersena jsem znal jeho pohádky.

Vyrůstal jsem ještě v době, kdy jsme neznali televizi, počítače ani iPhone. Neměl jsem ponětí, jak velká je má země, ani co se děje v politice.

Jen jsem poslouchal pohádky a příběhy svých prarodičů, rodičů a příbuzných, až se z toho stalo jedno velké, úžasné vyprávění jako z Kouzelného křesadla; pohádka o výletu mého dědečka do Ameriky a otcových dobrodružstvích v Tibetu.

Až o mnoho let později jsem zjistil, že dědeček v Americe pracoval jako železniční inženýr, že otec skutečně navštívil Tibet a že všechny ty strašidelné pohádky, které jsem miloval, napsali Hans Christian Andersen, bratři Grimmové, Karel Jaromír Erben, Božena Němcová a další.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.