Jsou místa, která mají paměť. Místa, kde se něco dělo, která nesou stopy minulosti a která mají svůj specifický výraz.

Dolní oblast Vítkovice, industriální prostor pár set metrů od centra Ostravy, k nim bezpochyby patří. A není náhodou, že po odchodu těžebního průmyslu tu kýžené podněty čerpá kultura.

K divadelnímu festivalu Dream Factory a hudebním Colours of Ostrava na konci srpna přibyla další akce: v okolí dolu Hlubina se tu konal Deepcamp, desetidenní rezidenční projekt pro nezávislé umělce.

Zneklidnění prostorem 

Padesát výtvarníků, filmařů, divadelníků, perfomerů a hudebníků z Čech, ale i z Nizozemí či Japonska dostalo potřebný materiál, místo pro stan a prostor pro tvorbu – a po týdnu, během uplynulého víkendu, Deepcamp vyvrcholil festivalem vzniklých děl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.