Prohlídka s kurátorkou nebo výtvarná dílna vtipně nazvaná Svezte se Gočárem! budou poslední speciální akcí, které Národní galerie chystá ve své expozici kubismu v Domě U Černé Matky Boží v Praze. Po neděli se expozice spojující kubistické malíře, sochaře, architekty a designéry nadobro zavře a Národní galerie se z nejvýznamnější památky architekta Josefa Gočára začne stěhovat.

Kubistická díla, která patří k tomu nejoceňovanějšímu z českého umění se z velké části přestěhují do Veletržního paláce. Část z nich se dostane do stálé expozice, část zmizí v depozitáři.

I když oficiální verze zní, že díla se ve Veletržním paláci, kde je mimo jiné expozice moderního umění, dostanou do širšího kontextu, je zřejmé, že tak komplexní ukázka českého kubismu to už nebude. Odborníci z Národní galerie se k tomu nechtějí vyjadřovat, stěhování nazývají "bolestivou situací".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.