Hluboko pod kopcem ve středu Číny už přes dva tisíce let klidně odpočívá první čínský císař Čchin Š'-chuang-ti. Archeologové přesně vědí, kde jeho hrobka leží, ale nezdá to, že by ji v dohledné době prohlédli.

Je k tomu potřeba technologií, které ještě nebyly vynalezena, a především souhlasu čínské vlády, informuje server LiveScience.com.

Čchin Š'-chuang-ti zemřel v září roku 210 před naším letopočtem, poté, co dobyl šest sousedících království a jako první sjednotil Čínu pod vládu jediného panovníka. Je pochován v obrovském pohřebním komplexu a jeho hrob střeží známá Terakotová armáda hliněných vojáků v životní velikosti.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.