Nadace Andyho Warhola pro výtvarné umění v příštích letech prodá nebo rozdá všechny práce slavného amerického umělce a grafika, jež v současnosti vlastní.

Spolu se zástupci aukční společnosti Christie's to v New Yorku tento týden oznámil předseda představenstva neziskové nadace Michael Straus.

„Po čtvrt století naše nadace pečlivě ctila duchovní dědictví Andyho Warhola a aktivně podporovala rozvoj výtvarného umění. A to především skrze naše dary muzeím a grantové projekty, financované prodejem Warholových děl,“ uvedl Straus.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.