Izraelští archeologové od nynějška s určitostí vědí, že obyvatelého biblického Chrámu nemuseli pro vodu chodit až na protější koopec.

V komplexu podzemních chodeb, které se táhnou pod Zdí nářků, se totiž nedávno propadla půda - a odkryla obří podzemní nádrž přímo pod Chrámem.

Nález byl představen na třináctém ročníku konference zasvěcené Městu Davidovu a bádání po zbytcích starověkého Jeruzaléma, informuje deník Jerusalem Post.

Původně přitom archeologové jenom sledovali, kudy inženýři Druhého Chrámu vedli odpadní stoku. Ta ústila v údolí běžícím paralelně s Chrámovou horou (řecký historik Flavius Josephus jej řecky nazývá Tyropoeon).

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.