Světoznámý malíř s českým původem Jiří Georg Dokoupil se po dvou letech vrátil na Hradčany.

Oproti rozsáhlé výstavě v Jízdárně Pražského hradu jsou tentokrát jeho díla spjata se skromnějším kostelem svatého Rocha. Ovšem velmi úzce - umělec některé obrazy vytvořil přímo na míru výstavnímu prostoru, kde sídlí Galerie Miro.

Srozumitelná témata

Dokoupil nepřekonává s lehkostí jen státní hranice mezi svými ateliéry v Praze, Rio de Janeiru, Madridu, Berlíně a na Tenerife, ale také hranice výtvarných technik a stylů. Díla, která nemaluje štětcem, ale mýdlovými bublinami či sazemi, se stala jeho jednoznačným atributem.

Výstava v Galerii Miro navíc potvrzuje, že se Dokoupil nebojí opustit ani území svých obvyklých motivů. Tentokrát totiž nezobrazil plamenem svíčky své nejznámější leopardy či ženské akty, nýbrž náboženské postavy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.