Bylo jen otázkou času, kdy se některá z velkých aukčních společností ze západu prosadí na čínském trhu s uměním.

Jako první se to nyní podařilo Sotheby's, která na deset let vytvoří společný podnik s čínskou státní firmou Beijing GeHua Art Co., informuje deník Wall Street Journal. Jde o podstatný krok, jímž si může Sotheby's vytvořit náskok před svým rivalem Christie's.

Obchodování s uměním v Číně bude pro cizince přesto složité. Například už jen samotný vznik společné firmy Sotheby's (Beijing) Auction Co. musela posvětit čínská vláda. Podle deníku Washington Post hodlá nově vzniklá společnost obchodovat se současným uměním, vínem, hodinkami a klenoty.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.