Asiatika se na českých aukcích ve větší míře objevují až v posledních třech letech. V cenách nad milion korun se za tu dobu prodalo již víc než dvě desítky položek.

Hned polovinu z nich představují tušové malby Čchi Paj-Š’e, nejznámějšího z čínských moderních mistrů.

Rekord drží opičí smečka

Právě čínské umění je jednoznačným tahounem tohoto segmentu trhu. Japonské dřevořezy, včetně provokativních erotických tisků šunga, jsou běžně nabízeny již za částky od pěti tisíc korun a nejdražší u nás nabízená díla japonského umění stojí kolem sto tisíc.

Rekord podle ART+ drží obraz Opičí smečka v zasněžené krajině, malba na hedvábí z 18. století, která byla na aukci Galerie Arcimboldo vydražena za 360 tisíc korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.