Kromě toaletního papíru nebo rajčatové omáčky už se v americkém maloobchodním řetězci Costco dá sehnat i originální umělecké dílo od Andyho Warhola nebo Henriho Matisse.

Po šesti letech se Costco znovu a tiše pustilo do prodeje umění, které svým šedesáti milionům zákazníkům nabízí na vlastních webových stránkách v kategorii Home & Décor.

Podle deníku New York Times už se během necelých dvou týdnů prodalo osm z deseti nabízených uměleckých děl: dvě zarámované litografie Henriho Matisse (za 1000 a 800 dolarů), litografie Georgese Braquea za 1400 dolarů a dále tisky od Andyho Warhola a Heather Robinsonové za 1450, respektive 1699 dolarů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.