Muzeum moderního umění v San Francisku hledá nové umělecké směry. V rámci výstavy nazvané Six Lines of Flight nyní představuje pět světových měst, které doposud výrazněji nezasahovaly do uměleckého dění, ale kde se v posledních dvou dekádách objevili důležití umělci.

Kurátorka Apsara DiQuinzio si vybrala Bejrút v Libanonu, kolumbijské Cali, Kluž v Rumunsku, dále marocký Tanger a Sajgon ve Vietnamu (oficiálně Ho Či Minovo Město). Pětici vybraných metropolí doplňuje část expozice věnovaná San Francisku.

Výstava shromažďuje šedesát uměleckých děl od celkem devatenácti umělců. Podle deníku Wall Street Journal stojí všechny za pozornost snad s výjimkou marocké fotografky Yto Barrady, která své město se spletitou koloniální historií pouze "zošklivuje".

Upozorňuje na chudé imigranty, zámožné turisty a zničení historických čtvrtí, a to způsobem, který na fotkách vyznívá jen banálně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.