V meziválečném období byl Endre Nemes (1909–1985) aktivním účastníkem pražského kulturního života a v České republice i na Slovensku má řadu sběratelů.

Aukce, která proběhla 3. října ve Stockholmu, tak přilákala kupce z obou zemí. Z pozůstalosti malíře Nemese, rodáka z maďarského Pécsváradu a absolventa pražské akademie, se nabízelo 400 položek.

Černý horoskop

Dosavadní Nemesův mezinárodní aukční rekord měl hodnotu 1,7 milionu korun. Za tuto částku loni v bratislavské aukční síní Soga vydražili jeho rozměrnou kompozici z roku 1950, malovanou emailem na kov.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.