Anglické pobřežní městečko Ilfracombe má nový Kolos - nikoliv rhódský, nýbrž hirstovský. Britský umělec Damien Hirst, který si vystavěl kariéru na kontroverzních a provokativních nápadech, se totiž rozhodl umístit do přístavu v Ilfracombe dvacetimetrovou sochu nazvanou Verity (Pravda).

Jde o podobiznu těhotné ženy, která drží meč. Kůží má pokrytou pouze levou stranu těla - ta pravá vypadá jako z učebnic o anatomii lidského těla. Podle umělce má Verity představovat moderní alegorii lásky a spravedlnosti.

Jde o "další verzi" Hirstovy sochy Panenky Marie, kterou umělec v minulosti představil v New Yorku, Monaku i před Královskou akademii umění v Londýně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.