Ve věku 82 let zemřel belgický konceptuální malíř Raoul de Keyser, kterého sice fascinovalo americké abstraktní umění, přesto ale žil a tvořil doma v Belgii.

Jeho obrazy se skládají z přímočarých, ale často šifrovaných vzorců a tvarů, které pramění někdy z abstrakce konkrétních předmětů a jindy zase připomínají spíš figurativní výjevy. O De Keyserově úmrtí informoval list New York Times.

Ačkoliv malovat se naučil sám a místy jako by rafinovanější techniku postrádal, De Keyserovi se přesto dařilo poukazovat na samotné stavební kameny malby. Podle deníku Guardian De Keyser celý život flirtoval s žánry, což z něj svého času udělalo miláčka kritiky.

Dlouho vystavoval převážně v Nizozemsku a v Belgii, přičemž do světa prorazil teprve v posledních dvou dekádách.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.