V příkladně otevřeném konkurzu na nového šéfa Galerie hlavního města vybrala porota respektovanou odbornici na současné umění Magdalenu Juříkovou. Funkce se ujme 1. listopadu.

"Galerie má organizační rezervy," říká nastupující ředitelka, která má představu, jak to změnit. Zároveň respektuje skvělou pověst instituce.

HN: Galerie hlavního města Prahy má výbornou pověst. Co chcete měnit?

Tu získala díky zásadním monografickým i tematickým výstavám, které v galerii probíhají už od osmdesátých let. To ale nevypovídá nic o tom, jak dnes instituce funguje uvnitř. Tam musí dojít k optimalizaci v personální i hospodářské linii. Z materiálů dostupných před konkurzem lze soudit, že jsou tam velké rezervy.

HN: Jaké?

V předložené struktuře jsou například profese, které lze nahradit externisty. Dále si galerie například zadala digitalizaci sbírek, ve kterých má asi patnáct tisíc položek. Původní rozpočet zněl na 64 milionů korun. To je víc, než stál celostátní systém registrace vozidel. Ta část, která je dosud přístupná na webu, má navíc velké mezery. I laik se pozastaví nad tím, za co byly ty miliony vynaloženy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.