Vypadá to jako placená reklama na britskou armádu. Nový cyklus snímků fotografa Kita Oatese, který ve svých teprve pětadvaceti letech již přednáší na předních britských univerzitách, ale paradoxně vznikal spíš proti vůli úřadů.

Oates se totiž rozhodl zdokumentovat, jak se britské armádě daří začleňování rekrutů s cizokrajnými kořeny. Fotograf proto strávil celý letošní rok zpovídáním členů britské armády, královského námořnictva a královského letectva, jak líčí deník Guardian.

Britskému ministerstvu obrany se nápad zprvu moc nelíbil, ale nakonec na něj přistoupilo - nejspíš i kvůli nedávné interní zprávě, podle níž jsou etnické menšiny v britské armádě zastoupeny zcela minimálně (v ozbrojených složkách jich je pouhých 7 procent).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.