Pozorný chodec v ostravských ulicích a parcích v těchto dnech zaregistroval více či méně nápadné objekty a instalace, které probouzejí zvědavost.

Nasadila je tam Kukačka – pouliční festival výtvarného umění, který v Ostravě třetím rokem pořádá parta nadšenců, soustředěných kolem Fakulty umění Ostravské univerzity.

Občanská naštvanost

"Ta naše 'kukaččí vejce' – to jsou vlastně takové výtvarné a multimediální intervence do veřejného prostoru – ovšem nenásilné, někdy téměř nepostřehnutelné. Ten, koho baví geocaching, může po nich pátrat i podle mapy a souřadnic na našem webu kukacka.org. Je to jedna z možností, jak dostat umění k divákovi, aniž by musel navštívit galerii," říká jeden ze čtveřice kurátorů Libor Novotný.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.