Centrum současného umění DOX v pátek uvedlo výstavu velkou nejen více než třemi sty prezentovanými díly, ale především svým významem pro mezinárodní galerijní činnost. Přehlídku Amor psýché akce – Vídeň pro pražský výstavní komplex připravil věhlasný rakouský galerista Julius Hummel. Ze své sbírky vídeňského akcionismu se rozhodl vybrat díla, která zdůrazňují opomíjenou roli žen v tomto hnutí.

„Ženy byly v umění dříve anonymními aktérkami, Juliu Hummelovi se podařilo vyzvednout tento aspekt poprvé v dějinách umění,“ pochvaluje si jedna z nejvíce zastoupených umělkyň na výstavě Anna Brus. Ačkoliv se účastnila všech akcí od nejprimárnější fáze příprav stejně jako nejvýznamnější akcionisté Günter Brus, Hermann Nitsch, Otto Muehl a Rudolf Schwarzkogler, nikdy ve slavném čtyřlístku jmen nefigurovala.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.