Básnická samozřejmost není nikdy lhostejná. Rozsáhlé a mnohostranné dílo Jana Švankmajera nenabízí jistoty, nehledí na krásu, ať už má jakoukoli podobu, ale vyzařuje z něj něco mnohem důležitějšího - zneklidnění. Nikdo si nemůže být náhle ničím jistý v inspirativním i inspirovaném dialogu, který vede autorova imaginace s okolní skutečností i se svým vnitřním světem, se svými sny, úzkostmi, obsesemi a démony.

Koncepce výstavy Možnosti dialogu se odvíjí od jednotlivých filmů, dnes už nejen celosvětově oceňovaných, ale i neoddělitelně spjatých s ostatními Švankmajerovými výtvarnými projevy. Ať už jde o kresby, koláže, frotáže, objekty či o hmatové nebo - jak sám říká - taktilní umění, toto důsledné oživování jednoho opomíjeného lidského smyslu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.