V sobotu byla na aukci brněnského aukčního domu Zezula vydražena sedmikilová čínská oltářní socha bódhisattvy Kuan-jin z 15. století za rekordních 19,1 milionu korun.

Ceny asiatik na českých aukcích jsou nebývale vysoké, dosažená částka je však novým cenový rekordem v této kategorii. Soška současně obsadila 9. příčku v historickém žebříčku nejdražších děl českých aukcí.

Zájemci z Pekingu a USA

Dražba bronzové zlacené sochy začínala přibližně na 1 milionu korun. Že jen u ní nezůstane, bylo jasné již před aukcí, neboť socha vzbudila značný zájem zahraničních sběratelů. „Ještě v sobotu si před započetím aukce samotné prohlíželi předmět zájemci, kteří přiletěli z New Yorku a Pekingu,“ říká majitel aukční síně Tomáš Zezula v rozhovoru, který poskytl ART+.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.