Nahota ve veřejném prostoru vyvolává i v jednadvacátém století odpor a rozpaky. Tentokrát je to netradičně nahota mužská, jejíž umělecké zobrazování od 19. století do současnosti je tématem výstavy Nazí muži (Nackte Männer. Von 1800 bis heute), instalované ve spodních patrech vídeňského Leopoldova muzea.

Mužská nahota už v prvních dnech po zahájení výstavy vyvolala ostrou kritiku řady prudérních občanů Vídně.

Bezpohlavní akademismus

Mimo jiné i proto, že se rozesmáté šestnáctileté dívky, děti i šedesátileté ženy tak rády fotografují u přirození nahé postavy muže (Mr. Big rakouské fotoumělkyně Ilse Haiderové), umístěné jako uvítací objekt před budovou muzea.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.