Po dlouhé době se v Paříži opět chystá výstava, za kterou se budou sjíždět lidé. V Centre Pompidou se ve středu otevírá obří retrospektiva Salvadora Dalího, největší, jaká byla za posledních třicet let kdy uspořádána. Zákulisí jejího vzniku líčí francouzský deník Le Figaro.

Co do velikosti a počtu vystavených děl celou akci "trumfne" jedině pařížská výstava z roku 1979, kterou tehdy navštívilo 900 tisíc lidí. Expozice, kterou pomáhal organizovat ještě sám Dalí, je dodnes nejnavštěvovanější výstavou v celé historii muzea.

Dalí tehdy po kurátorech chtěl, aby připravili "něco nezvyklého, něco kolosálního, jakési zbožštění zaživa, aby každý pochopil, že jsem nenahraditelný!". Letošní výstava se tomuto nápadu do jisté míry podobá - shromažďuje 200 Dalího děl, od raných olejomaleb (například rodinných portrétů) a soch až po filmy a instalace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.