Obraz Josefa Lady Ponocný z roku 1947 se na sobotní aukci společnosti Dorotheum vydražil za rekordních 1,44 milionu korun. Jde nejen o nový Ladův autorský rekord, ale také o jednu z nejvyšších cen za práci na papíře.

Sběratelé tradičně preferují malby na plátně či na desce, práce na papíru či na kartonu v průměru dosahují nižších cen. Lada, který maloval výhradně na papír, se však z tohoto pravidla vymyká.

Sběratelé za jeho obrazy malované technikou kvaše (akvarel kombinovaný s bělobou) ochotně platí statisícové částky. Za víc než milion korun se jedno z jeho děl vydražilo poprvé před šesti lety.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.