Obraz Emila Filly Tři grácie se na nedělní aukci Galerie Kodl prodal za 17,5 milionu korun včetně aukční provize. Dosažená cena z něj dělá čtvrté nejdražší Fillovo dílo vydražené v aukci. Podle serveru Art+ jde v letošním roce již o třetí Fillův obraz vydražený za více jak deset milionů korun.

Obraz, který je celostránkově reprodukován v umělcově obsáhlé monografii od Vojtěcha Lahody, Filla namaloval v roce 1937. Dílo nezapře inspiraci soudobou tvorbou Pabla Picassa.

Vysokou cenu však vedle nesporných malířských kvalit vysvětluje i velký formát malby. S rozměry 140 x 114 cm jde o druhý největší Fillův obraz, který se v posledních deseti letech objevil v aukci. Větší formát měl jen pozdní obraz Já som bača velmi starý z roku 1947, jenž byl před dva roky nazpět vydražen za 4,4 milonu korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.