Génius provokace, mistr sebeprezentace, člověk s vytřeštěným pohledem a nejdelším knírkem na světě. Zprofanovaná ikona, jejíž reprodukce si koupíte na každém rohu a visí v polovině domácností.

Pečlivě budovaná maska výstředního blázna, hrabivého a nepochopitelně oddaného jediné ženě, zastiňuje dnes Dalího velkolepé dílo, vzpouzející se jednoduchým interpretacím. Strhnout onu masku, zproblematizovat jednoduché soudy a ukázat Španělovo dílo v celé jeho komplexnosti je cílem výstavy, kterou předminulý týden otevřelo pařížské Centre Pompidou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.