Začátkem října uplynulo sto let od prvního vystavení Kupkových přelomových abstraktních obrazů Amorfa – Dvoubarevná fuga a Amorfa – Teplá chromatika na Podzimním salonu v Paříži.

Národní galerie si toto výročí aktuálně připomíná výstavou Cesta k Amorfě, trh s uměním je oslavil již v dubnu rekordním prodejem obrazu Tvar modré.

Jedním z mála obrazů na výstavě Cesta k Amorfě, který v poslední době prošel trhem s uměním, je atypická malba Apoteóza Heleny. Obraz poprvé Kupka vystavil na Podzimním salonu v roce 1907, letos březnu se na aukci společnosti 1. Art Consulting prodal za 15,75 milionu korun (všechny ceny jsou uváděny včetně aukční provize).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.