Po dlouhých sedmnácti letech opouští přední britský umělec Damien Hirst svého galeristu Larryho Gagosiana. Informoval o tom deník New York Times, podle kterého může Hirstův krok předznamenat nový trend ve světovém umění, kdy se silné a již dostatečně etablované osobnosti začnou zbavovat svých galeristů.

Kromě Hirsta také od Gagosiana v uplynulém měsíci odešla japonská umělkyně Yayoi Kusama a především Jeff Koons, o kterého se nyní začal starat dealer s uměním David Zwirner, připomíná server The Art Newspaper. "Ještě minulý týden jsme s Damienem byli na veletrhu Art Basel Miami. Jako galerie jsme dělali vše pro to, abychom jej podporovali. Ale Damien si holt dělal věci vždy po svém," uvedla Millicent Wilnerová, ředitelka londýnské pobočky Gagosian Gallery.

Hirsta bude nadále na mezinárodním trhu zastupovat pouze galerie White Cube, která má pobočky v Londýně, Hong Kongu a v Sao Paulu. S tou umělec spolupracuje již deset let.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.