V Římě se po rekonstrukci opět otevřely tunely pod Caracallovými lázněmi. Katakomby z třetího století našeho letopočtu používali otroci k nošení dříví, když pod lázněmi zatápěli.

Turistům je od minulého týdne přístupná část katakomb, která zabírá zhruba 3,2 kilometru. Chodby jsou až šest metrů vysoké a dojit se jimi dá až k podzemní svatyni Mithraeum, která je také čerstvě po renovaci.

Chrám, objevený zhruba před sto lety, uctívá perského boha či syna božího zvaného Mithras a je největší mithraistickou památkou na území někdejší římské říše.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.