Italští archeologové jsou přesvědčeni, že udělali největší nález od dvacátých let 20. století, kdy bylo odkryto římské Forum Romanum. Pět a půl metru hluboko pod jednou z nejfrekventovanějších římských ulic totiž nalezli zbytky uměleckého centra z 2. století našeho letopočtu.

Auditorium řečené Athenaeum se sestávalo ze tří budov a pojalo dohromady až devět set návštěvníků. Podle všeho jej nechat postavit přímo císař Hadrián okolo roku 123. Vystupovali tu rétoři, právníci, filosofové, ale i básníci či spisovatelé. Publikum bylo usazené na mramorových schodech.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.