Doba mezi lety 98 a 180 našeho letopočtu bývá v dějinách starověkého Říma označována za pomyslný zlatý věk a jedno z nejšťastnějších období říše. Myslel si to už historik Edward Gibbon a myslí si to také kurátoři výstavy, která až do 5. května probíhá v římských Musei Capitolini.

Výstava, která se koná v rámci pětiletého projektu Dny Říma, je zajímavá nejen počtem nashromážděných předmětů. Poukazuje totiž i na temné stránky starého Říma - třeba nakolik bylo umění zneužíváno k propagandistickým účelům, píše deník International Herald Tribune.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.