Americký básník Allen Ginsberg si první fotoaparát značky Kodak pořídil v bazaru už v padesátých letech a celou dekádu pak fotil své blízké přátele, takzvané beatniky. Především jejich portréty jsou k vidění na výstavě nazvané Beat Memories: The Photographs of Allen Ginsberg v Grey Art Gallery na půdě Newyorské univerzity, o níž referuje dnešní vydání deníku Financial Times.

Mezi osmdesáti černobílými snímky je například portrét spisovatele Williama Burroughse, jak aristokraticky pózuje u sfingy v Metropolitním muzeu umění nebo se u Ginsberga doma natahuje na posteli. Jacka Kerouaca nafotil Ginsberg ve chvíli, kdy s výrazem Marlona Branda ve tváři kouří na Ginsbergově požárním schodišti.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.