V hlavním městě Mongolska Ulánbátaru to minulý týden připomínalo konec Sovětského svazu. Takřka s pětadvacetiletým zpožděním tu dělníci strhli obří sochu Lenina před místním Leninovým muzeem. Z něj se nyní stane muzeum dinosaurů, píše deník Guardian.

Mongolsko je vyhlášené unikátní paleontologickou sbírkou, jejíž části pravidelně zapůjčuje na zahraniční výstavy. V archivech mongolských institucí je nejnověji například sedmdesát milionů let stará kostra dinosaura zvaného Tarbosaurus bataar.

Jenže mongolské ministryni kultury, sportu a turismu Oyungerel Tsedevdambě jde o víc: Otevření muzea dinosaurů je jedním z kroků, kterými chce naučit Mongoly, aby si začali vážit své kulturní historie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.