Prohlašoval se za archaického brontosaura, který stále fotografuje klasickou technologií. Dokumentarista a reportér Miroslav Hucek, který zemřel v úterý ve věku 78 let, už po sobě mnoho dalších vyznavačů klasické černobílé fotografie vskutku nezanechal.

Nafotil desetitisíce snímků, stovky skvělých a jeden, který bude vždycky citován v učebnicích českého dokumentu: starý brýlatý vynálezce na něm pózuje s rukama a rameny zapletenými do primitivního létajícího stroje. Bláhový stařec stojí na terase, za ním je výhled na město, nad kterým nikdy ve svém utopickém stroji nezakrouží.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.