V Bulharsku narozený americký výtvarník a umělec Christo významně pokročil se svým obřím projektem Mastaba. Vzniká v arabském emirátu Abú Dhabi a jde o jakousi postmoderní variaci na staré egyptské hrobky (mastaby) ve tvaru komolých čtyřbokých jehlanů.

Mastaby z evolučního hlediska předcházely stupňovitým pyramidám, ale ta Christova co do velikosti překoná i Cheopsovu pyramidu v Egyptě. Bude totiž 150 metrů vysoká a podle Christa se z ní stane největší umělecký objekt na světě. Sedmasedmdesátiletý výtvarník to novinářům řekl během vernisáže své výstavy v Coloradu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.