Sousloví "život a dílo" charakterizovalo přístup k umělcům mistrům od prakunsthistorika Vasariho až do dvacátého století. Kritici si postupně tato dvě slova upravili na "ručník a mýdlo".

K renesančnímu významu sousloví se opět vrací současná výstava mladého umělce Nikoly Čulíka na pražské Staroměstské radnici nazvaná právě Život a dílo.

Vajgly vedle skicáků

Nikola Čulík představuje model rozervaného autora, tak jak byl společností vnímán od romantismu až po dekadenci. Umělce, který smrtelně vážně prožívá svou roli výjimečného člověka a zároveň jako málokdo smí sáhnout ke všem prostředkům, aby ostatním odkryl hloubky lidské duše, kde se nacházejí tušené, velmi temné stíny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.