Metropolitní muzeum umění v New Yorku, jedno z pěti nejnavštěvovanějších na světě, spustilo se svými kurátory novou iniciativu jménem 82 and Fifth. V jejím rámci muzeum každou středu uvolní dvě videa, v nichž kurátoři MET promlouvají o svém oblíbeném díle v galerii.

Cílem je dvou minutách vysvětlit, proč právě toto dílo změnilo kurátorův pohled na svět. "Je to pokračování naší snahy o to, aby bylo muzeum a jeho kurátoři vnímáno jako autoritativní a důvěryhodný hlas, jenž leží podstatně výš než běžné myšlenky z davu," uvedl pro deník New York Times ředitel muzea Thomas P. Campbell.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.