"Všichni jsme spojení, žádný člověk není ostrov," říká Jonas Mekas, newyorský filmař a básník s litevskými kořeny, a své heslo odjakživa prožívá naplno: Nikdy neváhal vydat vlastní peníze, energii a čas, když šlo o to, zachránit filmové dílo nezávislého umělce.

Nikdy se nešetřil, když cítil možnost přibližovat lidem radost z filmového umění. Na rozdíl od Andyho Warhola, se kterým například natočil snímek Empire, se vždycky velmi snažil být srozumitelný a vstřícný.

Dosud největší českou přehlídku devadesátiletého spolutvůrce americké filmové avantgardy pořádá nyní pražské Centrum současného umění DOX.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.