Málokdo z jeho přátel o něm dovede hovořit, aniž by se mu dojetím zadrhával hlas. Karel Malich je zbožným člověkem obdařeným neobyčejnou citlivostí k životu. Samotářem s fenomenální pamětí, který se ani v osmaosmdesáti letech nepřestal užasle zastavovat nad věcmi, k nimž se ostatní narodili nevšímaví.

Retrospektivní výstava v Jízdárně Pražského hradu jej navíc ukazuje jako přístupného umělce, který ony neviditelné souvislosti života a vesmíru umí zaznamenat.

Malíř neviditelného

Mnozí Malichův přínos srovnávají s vlivem Františka Kupky. Na autorovi je však znát, že se velká slova uznání a obdivu, jimiž nešetří ani v zahraničí, stydí přijímat. Nikdy příliš nepřemýšlel nad těmi, kdo jeho díla uvidí - v umění spatřil způsob, jak se vyrovnat se světem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.