Vážení kolegové,

vzhledem k negativní mediální kampani, která se v Brně rozpoutala v souvislosti s rozhodnutím představenstva společnosti JIŽNÍ CENTRUM BRNO, a.s. ukončit spolupráci se společností Mediagate s.r.o. považuji za korektní seznámit Vás se skutečným průběhem událostí, které vedly k tomuto nepopulárnímu, nicméně zcela standardnímu kroku.

Nájemní smlouva se společností Mediagate s.r.o. byla uzavřena v roce 2005 na období 15 let, tj. do roku 2020. Vzhledem k tomu, že nájemní smlouva je uzavřena na dobu určitou, končí nájemní vztah v souladu se zákonem po uplynutí této sjednané doby nájmu.

Zároveň však jak zákon, tak i uzavřená nájemní smlouva reagují na situaci, kdy nájemce své závazky plynoucí z nájemní smlouvy porušuje, a pro tento případ zákon umožňuje pronajímateli nájemní vztah jednostranně ukončit výpovědí.

V případě, že by ze strany nájemce, tedy společnosti Mediagate s.r.o. k porušení sjednaných závazků nedošlo, neměl by pronajímatel a zároveň vlastník objektu, tedy společnost JIŽNÍ CENTRUM BRNO, a.s. žádný zájem, ani právní nástroj k předčasnému ukončení nájmu, který by nerušeně pokračoval ještě dalších minimálně 7 let.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.