Páteční zpráva o tom, že přední brněnská galerie Wannieck Gallery obdržela oznámení o výpovědi nájmu, možná není definitivní. V úterý se její zástupci sešli s představenstvem společnosti Jižní centrum Brno, a.s., která galerii dala výpověď, a podařilo se jim stěhování dočasně odvrátit.

"Usnesli jsme se, že 10. března nemusíme vyklízet prostory a že březnové akce ve Wannieck Gallery mohou proběhnout," uvedl pro IHNED.cz provozovatel galerie Miroslav Lekeš. Podle něj na konci března zasedne představenstvo Jižního centra a rozhodne, zda s Wannieck Gallery uzavře novou nájemní smlouvu.

Řešení? Krátkodobější smlouva

"Je to malý krok kupředu, ale ještě jsme daleko od cíle. Věřím ale, že podpora, kterou získáváme od umělců, studentů i veřejnosti, bude dostatečně silná, aby představenstvo rozhodlo pro zachování galerie," dodává Lekeš, který představenstvu předložil návrh smlouvy s novým mechanismem splácení.

"Dovedu si představit nějakou krátkodobější smlouvu tak, abychom se vyhnuli pozdnímu placení," uvedl pro Českou televizi místopředseda představenstva Jižního centra Libor Šťástka. Podle něj by bylo nejlepší, kdyby se Wannieck Gallery tentokrát zaručila kaucí, smlouva by fungovala vždy na dobu určitou a po uplynutí se vždy znovu obnovila.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.