Po mnoha politických projektech, jejichž poslání bylo sice závažné, ale umělecká stránka diskutabilní, se pražskému DOX podařilo uspořádat mimořádnou výstavu – retrospektivu Out/Inside(rs) polského umělce žijícího v New Yorku Krzysztofa Wodiczka.

Sedmdesátiletý emigrant, profesor prestižního Institute of Technology v Massachusetts, je známý svými sociálními intervencemi do veřejného prostoru, které už čtyřicet let instaluje po celém světě.

Wodiczko byl jedním z prvních umělců, kteří chtěli oslovit především diskriminované lidi z okraje společnosti. Proto musel vyjít na ulici a diváky do svých akcí zapojit.

Už na konci šedesátých let se zabýval konceptuálním uměním: účastnil se mezinárodních přehlídek a v ulicích Varšavy se objevil jeho "sociální design" – různá vozítka pro ponižované.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.