Se stejnou oddaností, s jakou sběratelé shromažďují vzácné pohlednice, autogramy hvězd nebo perské miniatury, sbírá Eva Fuková okamžiky. Přeludné chvíle, během nichž se ve všedním dni otevře úzký průzor do světa, odkud se bere všechno zvláštní, nesmyslné a snové.

Fuková takové momenty chytá na fotografický film, střeží je v albech a šuplíkách. Dlouhá léta fotila jenom do nich bez vyhlídky na den, kdy její práci někdo vystaví. Ačkoli patří k zásadním postavám poválečné generace fotografů a prosadila se i v New Yorku, kvůli politické nepohodlnosti se její jméno nedostalo do rejstříku žádné z fotografických encyklopedií, jež u nás vyšly před rokem 1989.

Retrospektiva Pábení v pražské Leica Gallery je sbírkou suvenýrů, které nastřádala v průběhu šedesáti let v Československu i ve Spojených státech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.