Ani čínský trh s uměním nemůže růst věčně. Na právě probíhajícím Evropském veletrhu umění TEFAF v Maastrichtu, který poběží do 24. března, byla zveřejněna zpráva Dr. Clare McAndrewové, podle níž vloni čínský trh s uměním klesl o čtvrtinu. V roce 2012 se tak nejvíc umění znovu prodalo ve Spojených státech, informovali pořadatelé.

Podepsalo se to i na celkovém poklesu, takže vloni byl objem celosvětového obchodu s uměním "pouze" 43 miliard eur, tedy o 7 procent méně než vloni (kdy šlo o částku 46,4 miliard eur). Podle autorky zprávy je to proto, že investoři chtějí minimalizovat risk a utrácejí pouze za nejznámější jména, především z poválečné generace či za umělce ještě žijící.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.