Cena Jindřicha Chalupeckého je sice nejstarším a nejprestižnějším uměleckým oceněním v Česku, na prodejnost díla laureátů však přímý vliv nemá. Určující roli hraje charakter umělcova díla. Tedy například fakt, že čeští sběratelé nakupují především obrazy.

Jak se získání Chalupeckého ceny odrazí na trhu s uměním, by tak mohl doložit příklad loňského vítěze, malíře Vladimíra Houdka.

Podle galeristy Filipa Polanského se nejvíce z autorů, které zastupuje, prodává právě Houdek. Hned však dodává, že o jeho práce byl zájem už dříve - Houdek v roce 2010 získal Cenu kritiky pro mladou malbu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.