Expozice užitého umění, soch a kuriozit vídeňského Kunsthistorisches musea byla začátkem března znovuotevřena po deseti letech. Kořeny této sbírky sahají až ke kunstkomoře Rudolfa II. A jeden pozoruhodný artefakt, který kdysi patřil do císařovy sbírky, se nedávno objevil také na mezinárodním trhu s uměním.

Na březnovém veletrhu TEFAF v Maastrichtu, který je nejprestižnější prodejní výstavou zaměřenou na staré umění, nabídla mnichovská galerie Georg Laue tzv. žezlo krále Davida, vyřezávaný dřevěný kyj, který Rudolf II. dostal roku 1608 darem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.