Málokdy se stane, aby si návštěvník tuzemské výstavy odnášel v kapse více než vstupenku s odtrhnutým kontrolním ústřižkem. Obchodní praxe renomovaných zahraničních muzeí, v nichž si divák přilákaný masovým výstavním bijákem vystojí jednu frontu na lístek a druhou v obchodě se suvenýry, u nás není běžná. Přehlídka Ivan Lendl: Alfons Mucha má však potenciál stát se davovou senzací a mucholapkou i na zahraniční turisty a sváteční návštěvníky galerií.

Už několik týdnů před zahájením se o výstavě šeptalo se vzrušením, s jakým lidé před sto padesáti lety očekávali příjezd cirkusu: poprvé bude k vidění celá sbírka plakátů Alfonse Muchy, kterou tenista Ivan Lendl budoval třicet let. Lendlův poklad je nejrozsáhlejším souborem Muchových plakátů na světě - bez tří kousků obsahuje všechny.

Dobré zboží se neprodává samo

Ještě před vernisáží začaly z předprodejních pultů mizet lístky, kterých se prodalo téměř patnáct set. Pořadatelé nezanedbali ani merchandising. Při vstupu do výstavního prostoru se nedají minout decentně osvětlené vitríny s upomínkovými předměty, na nichž si svého Muchu může domů odnést každý - na pohlednici, magnetu, psacím bločku, ale i na hedvábném šátku nebo sadě šperků.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.