Přední světový galerista a nejzámožnější dealer s uměním Larry Gagosian znovu expanduje. Tento týden oznámil, že si v Londýně otevře novou pobočku své mezinárodní sítě galerií, která nyní zahrnuje dvanáct výstavních prostor. 

Třináctá galerie se bude nacházet v londýnské čtvrti Mayfair na adrese 20 Grosvenor Hill, tedy poblíž galerií Gagosianových konkurentů Davida Zwirnera či Michaela Wernera. Stropy v nové galerii mají být vysoké až patnáct stop. Prostor se otevře na podzim 2014, zřejmě v době konání umělecké veletrhu Frieze Art Fair, jak zjistil deník New York Times. Podle něj Gagosian podepsal nájemní smlouvu na dvacet let dopředu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.