Obraz Mikuláše Medka Dívka se švihadlem z konce 50. let se na aukci Galerie Kodl prodal za rekordních 6 milionů korun. Podle statistik ART+ jde nejen o nejvyšší cenu zaplacenou v aukci za Medkovo dílo, ale současně také o nový cenový rekord v kategorii poválečného umění.

Rekordem je také cena 3,24 milionu korun za obraz Na návštěvě u Harrachů od Theodora Pištěka. Jde nejvyšší, či o jednu z nejvyšších cen za dílo žijícího autora. Osmdesátiletý malíř, který měl v loňském roce retrospektivu v Národní galerii, se aukce Galerie Kodl osobně zúčastnil.

Dosažená cena je o to výjimečnější, že pro Pištěka šlo v podstatě o aukční premiéru. V aukci se od něj dosud žádné srovnatelné dílo neobjevilo.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.