Co všechno se dá zalít do betonu? Na výstavě umělce Jiřího Davida, která bude v pátek večer otevřena v Colloredo-Mansfeldském paláci v Praze, se v zalité betonové vrstvě "potkávají" cizí předměty. Pět srnčích kopýtek, kousky chleba, kopretiny, ale také archaická sluchátka či obarvené magnety.
Instalace, které jsou v paláci rozprostřené do tří místností, představují gros Davidovy tvorby posledních dvou let. Již u vstupu do čtvrtého patra návštěvníka vítá socha nazvaná Modernismus. Uvnitř jsou pak k vidění jednotlivé plastiky, například mýdlo zalité do betonu, které evokuje dinosauří stopu, anebo lékové kapsle "zapasované" do látky jako hejno trilobitů.
Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře
Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.