Co všechno se dá zalít do betonu? Na výstavě umělce Jiřího Davida, která bude v pátek večer otevřena v Colloredo-Mansfeldském paláci v Praze, se v zalité betonové vrstvě "potkávají" cizí předměty. Pět srnčích kopýtek, kousky chleba, kopretiny, ale také archaická sluchátka či obarvené magnety.

Instalace, které jsou v paláci rozprostřené do tří místností, představují gros Davidovy tvorby posledních dvou let. Již u vstupu do čtvrtého patra návštěvníka vítá socha nazvaná Modernismus. Uvnitř jsou pak k vidění jednotlivé plastiky, například mýdlo zalité do betonu, které evokuje dinosauří stopu, anebo lékové kapsle "zapasované" do látky jako hejno trilobitů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.