Výchova kurátorů výtvarného umění je ve Spojených státech běžná už nejen na univerzitách. Dokazuje to třeba dívčí střední škola Archer School for Girls, ve které letos mohou dívky ve věku od dvanácti do osmnácti let absolvovat seminář managementu a designu galerie. V jeho rámci se stávají kurátorkami školní galerie, informuje deník Los Angeles Times.

Podle něj tuto iniciativu vítají i losangeleští galeristé. "Kdo ví, z některé z těch dívek může být příští Ann Philbinová," tvrdí galerista Peter Fetterman s odkazem na ředitelku Hammerova muzea, které patří k těm nejdůležitějším v Los Angeles. Sám Fetterman školní galerii zapůjčil několik fotografií a na stáž k sobě přijal dvě studentky z Archer School.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.